Aktualności

Aktualności

Chcemy Państwu przedstawić jak największą liczbę przydatnych informacji na temat zanieczyszczenia i ochrony powietrza. Będziemy tutaj również publikować informacje o wydarzeniach i projektach, które chcemy pokazywać i wdrażać w naszym mieście. Zapraszamy zatem do korzystania z serwisu każdego dnia by być na bieżąco z aktualnym stanem zanieczyszczeń w Gliwicach.

VIII edycja EkoRajdu o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice razem z Czystymi Gliwicami

Stowarzyszenie Czyste Gliwice uczestniczylo i wspierało VIII-mą edycję EkoRajdu 2018 we współpracy z ZSP Nr 12 przy ulicy Lipowej 29 na Zatorzu w Gliwicach.

zobacz więcej
Niestety Gliwice są jednym z miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu w Europie -

Gliwice znalazły się w niechlubnym rankingu WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) na liście 50 miast europejskich o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu w Europie. Razem z 32 innymi miastami Polski mamy jesteśmy czarną potęgą na tle reszty naszego kontynentu...

zobacz więcej
Wspomagamy mieszkańców Sośnicy w ich problemach

Wspieramy mieszkańców Sośnicy, którzy odczuwają problemy z działanością pobliskiego miejsca składowania i przeróbki odpadów. Nieznośny zapach oraz duże ilości much nie pozwalają normalnie funkcjonować w pobliskich blokach mieszkalnych oraz godnie dowiedzać zmarłych na pobliskim cmentarzu. 

zobacz więcej