Nasz nowy program edukacyjny dla przedszkolaków

Pierwsze spektakle, które przygotowaliśmy dla najmłodszych gliwiczan za nami. Mamy nadzieję, że ta prosta historia Wnusia, Szarego Bałwanka (który na koniec odzyskał biel), Dziadka i Profesora Tyczki zapadnie dzieciom w pamięci. A może zdarzy się tak, że wpłyną na kogoś w swoim otoczeniu, kto pali w piecu śmieciami... dodatkowo ma bardzo dziwne podejście do segregacji śmieci...


Szarość Bałwanków


I znowu spadł śnieg… I tak samo jak w zeszłym roku jest… szary! Bałwany straciły już cierpliwość do ludzi, którzy palą w piecach byle co zanieczyszczając powietrze i brudząc śnieg. Także dzieci mają już tego dosyć – psuje to w końcu całą zabawę i piosenki nie pasują… Postanawiają wspólnie zmienić ten stan rzeczy. Główny bohater zauważa, że nawet jego dziadek pali w piecu śmieciami… dodatkowo ma bardzo dziwne podejście do segregacji śmieci… Czy uda się przekonać dziadka, a także innych mieszkańców, aby zmienili swoje przyzwyczajenia? Czy bałwany i śnieg odzyskają swą biel? To fabuła przedstawienia, jakie Stowarzyszenie Czyste Gliwice wraz z Teatrem Lalek Marka Żyły przygowowały dla najmłodszych gliwiczan.
 

Zmieniająca się dekoracja, gadające bałwany, dym z kominów, a dodatkowo elementy interaktywne z widownią, więc które pozwalają dzieciom wpływać na historię, są niewątpliwą atrakcję spektaklu. Zaś po zakończonym spektaklu, widzowie mogli spotkać się z bohaterami przedstawienia bezpośrednio – spróbować animować lalki i zobaczyć dekoracje. Tak edukuje na tematy ekologiczne Stowarzyszenie Czyste Gliwice.

Powrót