Pomiar powietrza:

IJP PM1 PM2.5 PM10
6 40 72 103
Stan powietrza: Dostateczny

IJP - Indeks Jakości Powietrza (zakres 0-50) wyliczany jest na podstawie pomiarów według ustaleń Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska


Powietrze jest zdecydowanie gorsze. Zanieczyszczenie powietrza stanowią zagrożenie dla wszystkich osób. Wszystkie osoby powinny ograniczyć przebywanie na zewnątrz, zwłaszcza gdy doświadczą takich symptomów jak kaszel lub podrażnione gardło. Normy zanieczyszczenia powietrza przekroczone 2-, 3-krotnie.


Powietrze, którym oddychamy wydaje się nam czyste, bo nie jest widoczne. Jednak na skutek spalania nieodpowiednich materiałów w powietrzu utrzymują się również zanieczyszczenia niewidoczne gołym okiem. Główną przyczyną ich powstawania jest spalanie niskiej jakości węgla lub śmieci w starych piecach służących do ogrzania nieremontowanych budynków mieszkaniowych i usługowych. Takie zanieczyszczenia (pyły, dymy) są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia.

 

Średnie 30 minutowe z ostatnich 12 godzin

Średnie z ostatnich 24 godzin

Średnie z tygodnia

Mapa wszystkich czujników

Dane prezentowane pochodzą z czujników Look02. Należy je traktować poglądowo. Nie są to dane ze stacji oficjalnych i nie powinny służyć do celów badawczych a jedynie jako wskazanie trendów.